BARUM Polaris 3 195/65 R15 91T

Pridať recenziu

Priemer z 197 hodnotení.

• Ocenenie produktovFinalista ProduktRoku 2011
  • Ocenenie produktovVíťaz ProduktRoku 2012 a 2013

Zimná pneumatika - Pneumatika - Barum - Zimné - R15 - 195 - 65 - 91 - T (190 km/h)

Zimní pneumatika Polaris 3 je nástupcem modelu pneumatiky Barum Polaris 2. Tato zimní pneumatika je určena pro nejvíce používaná vozidla v celé Evropě. viac »

Kde kúpiť

1% (1)
2% (3)

Produkt získal ocenenie

Najprínosnejšie kritické recenzie

(26 z 28 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú )

Tieto pneumatiky poznam z Octavie II a mam moznost porovnat s Continental TS830. Jazdim na striedacku na dvoch identickych Octaviach, ale jedna ma Barum a druha Continental.

Negatívne recenzie BARUM Polaris 3 195/65 R15 91T

Pridané: 10. januára 2013

• lepsie ako lacne cinske gumy
  • hlucnost
  • tvrdost

Barum je neskutocne tvrda a hlucna. Auto ma uplne iny charakter, je velmi nepohodlne, stale bubnuje od podvozka a je hlucne. V zadku je od sedadla citit rozdiel medzi hladkym a hrubozrnnym asfaltom.
Continentaly su maksie, auto netlcie a nebuchoce, pritom tieto gumy lepsie drzia na ceste.
Barum odporucam iba ludom, ktori chcu usetrit a je im jedno, ci auto tlcie a huci. Barum su urcite lepsie nez cinske gumy (je to nebe a dudy), ale omnoho horsie ako spickove gumy, napr. spominany Continental.
Pri jazde na SUCHEJ ceste ma barum ocakavane a "normalne" jazdne vlastnosti, ale pri nudzovom brzdeni moze tych par metrov dlhsej brzdnej drahy hrat podstatnu rolu.
Pri jazde na MOKREJ ceste uz je citit rozdiel pri jazde v zakrutach. Barum vyvolava pocit: "Pozor, za chvilu sa smyknem" a Continental vravi: "Bud v klude, este mam rezervy"
Jazdu na snehu neviem posudit, lebo som zatial nemal moznost porovnat.

• Áno (26)
  • Nie (2)

Pridané: 15. januára 2013

Doplnam recenziu, ktoru som napisal nizsie, o skusenosti na jazde na snehu.

**********************

Pri jazde na snehu je velky rozdiel medzi Polarismi a Continentalmi. Jazdil som iba po meste.

Na Octavii s Barumami som bezne dostaval male smyky na zadnej naprave a autu v zakrutach tancoval zadok. Pri najazde do zakruty je citit, ze pneumatiky na prednej naprave su na hranici prilnavosti. ESP pocas jazdy zasahovalo dost casto, lebo nie som zvyknuty na tak smyklave pneumatiky. Po prvej jazde na snehu uz s tymto autom nechcem jazdit a vzdy si beriem druhe.

V druhej (rovnakej) Octavii s Continentalmi TS830 si pri malych rychlostiach v meste vypinam ESP (lebo si nechcem navyknut na ESP a potom sa v inom aute bez ESP vyburat). Auto drzi na ceste omnoho lepsie, nez to prve s Barumami. Ak by som aj zapol ESP, tak by ani nemuselo zasahovat. Ak cvicne vyvolam maly smyk, tak ho s tymito pneumatikami ustojim. S Barumami by som sa smykol prec.

Odporucam priplatit 4 x 30€ rozdiel v cene a namiesto priemernych pneumatik kupit spickove. Nejde predsa iba o mna, ale aj o spolucestujucich a aj o ludi, ktorych mozem zmietnut z chodnika. Samozrejme okrem Continental su aj ine dobre pneumatiky, napriklad Michelin, Bridgestone a pod. Treba si najst testy ADAC a OAMTC, prestudovat tabulky a podla vlastnych priorit si vybrat.

• Áno (21)
  • Nie (2)
Martin

Martin

Pridané: 22. septembra 2013

• stabilita

Tieto gumy som mal na golf4 variant a musim povedat, ze uz by som ich nikdy nechcel. Zadok mi vzdy lietal, stacilo ze trochu nasnezilo. Na mokrej vozovke som mal velmi zly pocit a pri vacsej rychlosti mi asistovalo esp. Tym nechcem povedat, ze tie gumy ma neudrzali na ceste, ale pytali sa do smyku. Na suchu sa mi asi trikrat stalo, ze pri brzdeni a to nie pri vysokej rychlosti som krasne flekoval. Gumy su hlucnejsie, ale nic co by sa nedalo vydrzat. Zmes je tvrdsia, co znizuje komfort, ale zase zvysuje trvacnost. Co si ale povedzme, znizuje jazdne vlastnosti. Odporucam ludom, ktori nechcu vela priplacat, resp. maju starsie auto a byvaju v oblasti, kde je miernejsia zima.

• Áno (7)
  • Nie
Branislav

Branislav

Pridané: 8. januára 2014

• Ha ha ha
  • Znacka

Ze produkRoku 2013! Strasneee!!!

• Áno (1)
  • Nie (1)

Pridané: 29. októbra 2012

Zakúpený v NejlevnějšíPNEU.cz

• tovar mi nedodali, termín posunuli z 2 na 8 dní a nevedeli oznámiť presnejšie dátum dodávky aj napriek tomu, že som to 3x požadoval. Ignorovali moju potrebu.
  • Nekupovať, lebo je to sľubotechna v termínoch!

Neseriózna firma - úplne ma sklamala a to mám od nich za posledné roky ( 6 ) už 3 dodávky. Teraz špekulujú, nedodržujú termíny a klamú klientov !

• Áno (4)
  • Nie (6)
Overený zákazník OKAY elektrospotrebiče

tomas

Pridané: 26. novembra 2012

Zakúpený v OKAY elektrospotrebiče

• lacne je! a celkom dobré!
  • nic

• tradícia, kvalita

• Nie (4)
Overený zákazník PneuCentral.sk

Pridané: 23. októbra 2011

(Upravené 23. októbra 2011)

Zakúpený v PneuCentral.sk

používame ich velmi krátko,kvality alebo negatíva sa ukážu asi až na snehu a poladovici.

• Áno (1)
  • Nie (6)

Pridané: 13. septembra 2011

(Upravené 13. septembra 2011)

Zakúpený v NejlevnějšíPNEU.cz

Nemožem ešte napísať skúsenost, leboprodut som ešte nepoužil. Až v zime.

• Nie (17)